• "Kolektory zapewniły mi realne oszczędności."

  - Andrzej Semczyszyn

   
 • Kolektory słoneczne to przyszłość

  - Jean Pierre Bautimonc

   
 • "Zdziwiony jestem szybkością montowania instalacji" - Andrzej Filipin

   
 • Dotacja pomogla mi pokryc 90% kosztów zakupu kolektorów

  - Tomasz Zasada

   
 • Firma Inteligentne Ogrzewanie zasługuje na medal!

  - Aneta Kaczmarczyk

   
 

Zalety korzystania z kolektorów słonecznych.

kolektory słoneczneNowoczesne ogrzewanie cieszy się dziś coraz większym zainteresowaniem ludzi. Nic w tym dziwnego, ponieważ każdy poszukuje wydajnych technologii grzewczych, które są łatwe i wygodne w użyciu, a także zapewniają spore oszczędności. Jedną z takich technologii jest wykorzystanie systemów z kolektorami słonecznymi. Jest to nowoczesny sprzęt, który zapewnia swoim użytkownikom bardzo wiele korzyści. Warto przyjrzeć im się z bliska.

Jedną z bardzo ważnych korzyści, jaką zapewniają kolektory słoneczne, jest ochrona środowiska. Wiadomo, że grzanie domów wiąże się z koniecznością odprowadzania dymu, a razem z nim, innych produktów ubocznych spalania opału przez kominy. Wykorzystywanie energii słonecznej do ogrzewania domu pozwala zmniejszyć ilość spalanego opału, a co za tym idzie, dom emituje mniej dymu razem ze szkodliwymi środkami.

Oczywiście wykorzystywanie kolektorów słonecznych, to technika grzewcza zapewniająca sporą oszczędność. Jest to oczywiście bardzo ważna korzyść, na którą uwagę zwraca wiele osób. Systemy solarne wspomagają ogrzewanie domu oraz pomagają w przygotowywaniu ciepłej wody użytkowej. Dzięki temu nie trzeba korzystać z opału, aby ogrzać wodę lub dogrzać dom w okresie jesiennym albo wiosennym. Przy rosnących cenach opału, oszczędność ta jest z każdym rokiem coraz bardziej wyraźna.

Warto dodać, że koszt związany z instalacją kolektorów słonecznych nie jest wielkim problemem, ponieważ cała kwota zwraca się bardzo szybko. Przy odpowiedniej eksploatacji i pielęgnacji sprzętu (regularne mycie, przynajmniej raz na rok), można cieszyć się bardzo wydajnym, łatwym w obsłudze i ekonomicznym systemem, który jest przyjazny dla środowiska. Zaletą jest również fakt, że kolektory słoneczne nie są czymś trudnodostępnym w naszym kraju. W Polsce działa bowiem wiele przedsiębiorstw zajmujących się dystrybucją, a także montażem instalacji solarnych w domach oraz innych budynkach. Znalezienie takich firm nie jest problemem. Wystarczy tylko poszukać ich za pośrednictwem Internetu.