• "Kolektory zapewniły mi realne oszczędności."

  - Andrzej Semczyszyn

   
 • Kolektory słoneczne to przyszłość

  - Jean Pierre Bautimonc

   
 • "Zdziwiony jestem szybkością montowania instalacji" - Andrzej Filipin

   
 • Dotacja pomogla mi pokryc 90% kosztów zakupu kolektorów

  - Tomasz Zasada

   
 • Firma Inteligentne Ogrzewanie zasługuje na medal!

  - Aneta Kaczmarczyk

   
 

Jak oszczędzać na ogrzewaniu?

jak oszczędzać na ogrzewaniuOdpowiedni poziom ciepła jest bardzo ważny w każdym budynku mieszkalnym. Ogrzewanie domów i mieszkań jest szczególnie ważne w porze zimowej. Nic więc dziwnego, że wybór odpowiedniej technologii grzewczej jest niezwykle ważny. Dzięki temu można dopasować system grzewczy do własnego wolnego czasu oraz oczywiście do możliwości finansowych.

Wiadomo nie od dziś, że zasoby nieodnawialne powoli się wyczerpują. W związku z tym, bardzo poważnym problemem są rosnące ceny paliw, a także opału. Wspomniany wzrost cen sprawił, że coraz więcej osób zastanawia się nad metodami umożliwiającymi oszczędzanie pieniędzy na opale. Okazuje się, że istnieje kilka ciekawych możliwości.

Dobrym pomysłem jest między innymi ocieplanie ścian zewnętrznych budynków. Proces ten polega na stosowaniu specjalnych płyt styropianowych, wełny mineralnej lub pianki poliuretanowej. Elementy te tworzą warstwę izolacyjną, która zapobiega wydostawaniu się ciepła na zewnątrz budynku. Zastosowanie takiej metody jest szczególnie odczuwalne w porze zimowej. Strata ciepła jest bardzo niska, a co za tym idzie, koszt opału potrzebnego do ogrzania i utrzymania odpowiedniego ciepła w domu staje się znacznie mniejszy.

Wiele osób wykorzystuje opał, aby przygotować ciepłą wodę użytkową. Dzięki specjalnemu systemowi wykorzystującemu kolektory słoneczne można znacznie zmniejszyć ilość opału marnowaną na ogrzewanie ciepłej wody użytkowej. Systemy te wykorzystują energię słoneczną do ogrzewania wody. Oznacza to, że nie są marnowane żadne zasoby, a z komina nie wydzielają się żadne toksyczne związki. Innymi słowy, dom staje się tańszy w utrzymaniu i do tego jest on przyjazny dla środowiska. Co prawda koszt takiej instalacji jest dość spory, ale na szczęście można postarać się o dotację, a oszczędności wypracowane dzięki działaniu systemów solarnych są spore, więc koszt takiej inwestycji na pewno się zwróci.

Jak widać istnieje kilka ciekawych metod pozwalających na oszczędzanie pieniędzy na ogrzewaniu. Warto zainteresować się nimi, ponieważ służą one nie tylko naszej kieszeni, ale również środowisku i naszej wygodzie.